Inferno CZ

Kód: 1928
Novinka
Neohodnoceno
1 439 Kč
předprodej říjen 2024 (>5 ks)

Inferno je strategická desková hra inspirovaná Božskou komedií Danta Alighieriho. Během hry vstoupíte nejen do díla samotného, ale také do města, kde se tento autor narodil.

Počet hráčů 1 - 4
Věk 14+
Herní doba 45 - 120 minut
Základní hra/ Rozšíření základní hra
Jazyk hry bez textu
Jazyk pravidel český
Autor Fernando Eduardo Sánchez
EAN 0745125876559

Detailní informace

Detailní popis produktu

V Božské komedii vstupuje básník Dante Alighieri do pekla, aby našel svou milovanou Beatrici. Pod Vergiliovým vedením sestupuje devíti kruhy a je svědkem toho, jak je každý hříšník věčně trestán stejně strašlivým způsobem, jako byl hřích, kterého se za života dopustil.

Inferno (české vydání) je strategická hra inspirovaná Božskou komedií Danta Alighieriho, ve které povedete svůj rod ve snaze stát se co nejlepšími přisluhovači pekla. Toho dosáhnete sbíráním bodů prohnanosti. Ty získáte především za to, že dovedete hříšníky do příslušných kruhů v pekle. V průběhu hry se budou hráči střídat na tahu po směru hodinových ručiček, dokud Dante nezapříčiní konec hry. Herní plán se skládá ze dvou částí: jedna zobrazuje všech 9 kruhů pekla a rejstřík duší, zatímco druhá představuje Florencii na počátku 14. století, kde Dante žil, s jejími mocenskými hrami a palácovými intrikami.

Každý tah se skládá ze dvou fází:

Fáze Pekla:
Hráč postupuje duší peklem a získává body prohnanosti, pokud ji úspěšně dovede do příslušného kruhu. Políčko, kde duše ukončí pohyb také určuje dvě možné akce v další fázi.

Fáze Florencie (hráč si musí vybrat):
Vyslání člena rodu na lokaci ve městě, kde provede akci spojenou s touto lokací (mimo jiné adoptovat pouličního uličníka, postavit nové patro rodinné věže nebo pozvat domů významnou postavu).

Nařčení hříšníka, který je popraven a jeho duše je odvedena do pekla. Kdykoliv některý hráč nařkne hříšníka, Dante postoupí o jeden krok po své cestě. Pokaždé, když Dante dojde ke kruhu pekla, hráč, který je v tu chvíli nejdál na odpovídající stupnici hříšníků, získá diplom a možnost tak tento kruh pekla na konci hry obodovat.

 Se smrtí každého dalšího hříšníka je Dante o krok blíže svému cíli. Když dosáhne brány, která ho zavede do očistce, hra končí.

Ten, jehož prohnanost dosáhne nových hlubin, bude korunován vítězem a považován za nejprohnilejšího přisluhovače pekla.


Pravidla jsou v češtině.
 Herní materiál je jazykově nezávislý.
 

Hra obsahuje:

1 herní plán (oboustranný)
8 destiček lokací
8 kostek Pyriflegethónu
71 figurek duší
6 destiček štítu s duší
3 zkratky
4 stříbrné bonusy
4 zlaté bonusy
12 ½ diplomů
1 Dantova figurka
16 figurek hostů
16 sudů
56 mincí
6 kartonových figurek Strážců a stojánků
39 destiček pro strážce
32 lebek
16 šlechticů
16 děcek
52 disků
4 lodě
16 podlaží věže
4 desky hráčů
4 ukazatele prohnanosti
4 žetony +60
4 nápovědy hráčů
3 rudí strážci
3 černí strážci
24 karet podvodů
8 karet rodů
4 karty učňů
10 karet moru
1 pravidla

Představení hry:

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: