Monumenty věků (World wonders CZ)

Kód: 1803
Neohodnoceno
Značka: TLAMA games
945 Kč
Skladem (>5 ks)

Vybudujte to nejmajestátnější starověké město plné překrásných dřevěných figurek historických monumentů v této strategické hře.

Počet hráčů 1-5
Věk 14+
Herní doba 70 minut
Základní hra/ Rozšíření základní hra
Jazyk hry bez textu
Jazyk pravidel český
Autor Zé Mendes
EAN  0745125876238

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vžijte se do role velkých vůdců minulosti a vybudujte si vlastní starověké město.

Každé kolo utratíte své mince za stavbu objektů, které rozvinou ekonomiku vašeho města. Město, které produkuje více potravin a vytváří keramiku a rozvíjí technologie, láká více obyvatel. Nechte své město růst!

K dispozici je 5 druhů budov a každá z nich poskytuje určitý typ zdrojů, díky nimž se vaše město vyvine z pouhé osady na největší město světa. Pokud jsou vaše budovy ze všech stran zcela uzavřené, vytvořili jste velmi dobře fungující městskou čtvrť. To vám přinese spoustu bodů.

Abyste mohli do svého města umístit další budovy, budete také potřebovat nové cesty. Více cest vám umožní stavět budovy i na odlehlejších částech mapy. Tím dosáhnete na přírodní zdroje, které kromě jiných výhod přinášejí vítězné body.

Stejně důležité jako budovy jsou ale monumenty. Těch je ve hře celkem 21 a v nabídce jsou vždy 3. Každý má unikátní tvar a potisk a je dřevěný.  Monumenty vám přinesou spoustu vítězných bodů, ale spotřebují veškeré vaše mince pro dané kolo. Nebude snadné je do města vměstnat, ale jejich přínos je obrovský. Moudře si vybírejte, kdy a kam je umístit. Každý monument vyžaduje budovy, cesty, přírodní zdroje nebo dokonce vodu ve svém sousedství, jak je znázorněno na každé kartě monumentu.

Jakmile vám dojdou mince, končí tím pro vás také dané kolo. Jakmile všichni hráči utratí své mince, začne nové kolo, které přinese opět nové budovy a silnice pro všechny.

Hra končí po desátém kole, nebo jakmile některý z hráčů dosáhne maximální populace. Vítězem hry Monumenty věků a vůdcem nejlepšího města starověkého světa se stane hráč s nejvíce body!

Kategorie: Starověk, stavba města

Pravidla jsou v češtině. Herní materiál je jazykově nezávislý. 

Hra obsahuje:
21 dřevěných monumentů
5 map měst
5 desek počítadel
1 hlavní deska
2 dodatečné desky
3 nápovědy hráčů
10 dřevěných věží
25 dřevěných ukazatelů zdrojů
5 figurek hráčů
2 piedestaly pořadí průběhu hry
21 karet monumentů
15 karet společných cílů
14 karet pro sólovou hru
80 destiček budov
5 destiček dluhů
35 dlouhých cest
60 krátkých cest
1 česká pravidla 

Představení hry:

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: