Hostina pro Ódina - rozšířené vydání

Kód: 1438
Neohodnoceno
Značka: TLAMA games
1 799 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

V této hře od legendárního designera Uwe Rosenberga se z vás stanou Vikingové, budete podnikat nájezdy a objevovat nová území. Vyzkoušíte si také jejich každodenní činnosti: výrobu zboží, lov, shromažďování zásob a jejich zpracování, stavění budov a lodí, objevování nových území a provádění nájezdů. To vše, abyste dosáhli co nejlepšího postavení ve společnosti. Nakonec zvítězí hráč, jehož majetek má největší hodnotu. Hostina pro Ódina je strategická hra s nepřeberným množstvím cest k vítězství, s řadou rizik vyvážených odměnou. Významnou část tvoří vaše deska hráče, která má neuvěřitelných 86 políček, které se snažíte zakrýt různými dílky. Stejně tak dlouhý dům a ostrovní kolonie mohou nabídnout významné odměny, ale vše má svou cenu.

Každý rok rozmísťujete dělníky na akční pole a následně se snažíte splnit požadavků své hostiny. Vikingy umísťujete na hlavní plán akcí s neuvěřitelnými 61 různými možnostmi na výběr. Akční pole jsou ve čtyř sloupcích a každý další sloupec si vyžádá více Vikingů. Přinese však o to silnější akci. Na konci každého kola budete muset naplnit hodovní stůl jídlem. Budete mít také možnost položit cenné zelené a modré zboží na svou hráčskou desku. Snažíte se obklopit předtištěné ikony a získat tak odměnu při produkci. Navíc dokončené řádky a sloupce vám přinášejí větší příjem mincí.

Rozšířené vydání navíc nově obsahuje i obě malá rozšíření: Ostrovy a Sklizeň.

Počet hráčů 1-4
Věk 12+
Herní doba 30-120 minut
Základní hra/ Rozšíření základní hra + rozšížení Ostrovy a Sklizeň
Jazyk hry český
Jazyk pravidel český
Autor Uwe Rosenberg
EAN 9001890719493

Detailní informace

Detailní popis produktu

Když se seveřané vydali na nájezd, říkalo se, že jdou na viking. Jejich skandinávští předkové však byli mnohem víc než jen piráti. Byli to objevitelé a zakladatelé států. Leif Eriksson byl údajně prvním Evropanem v Americe, a to dávno před Kolumbem. V oblasti, která je dnes známá jako Normandie, se vetřelcům neříkalo Vikingové, ale Normané. Jedním z nich je slavný Vilém Dobyvatel, který v roce 1066 vtrhl do Anglie. Podařilo se mu to, co se norskému králi nepodařilo jen o několik let dříve: dobýt anglický trůn. Důvodem, proč se z tehdejších lidí stali tak významní mořeplavci, byla hlavně neúrodná půda. Nemožnost uživit větší populaci jim nedávala mnoho jiných možností.

Rozšířené vydání navíc nově obsahuje i obě malá rozšíření: Ostrovy a Sklizeň.

Minirozšíření Ostrovy přináší další ostrovy a více variability a možností do každé partie. Nové ostrovy navíc nabízí nový herní bonus.

Minirozšíření Sklizeň přináší proměnlivé možnosti sklizně pro každou partii hry, žetony surovin pro sklizeň, nové druhy zboží a také zrychlenou variantu hry na šest kol.

Hra obsahuje také rozsáhlý almanach popisující historický kontext některých herních prvků, které ve hře najdete. Najdete zde rejstřík osobnoství, předmětů a zvyklostí vikingů.

Kategorie: logická, strategická, ekonomická, farmaření, průmysl, středověk

Pravidla v českém jazyce součástí hry.

Obsah balení: 1 velká deska akcí s akčními poli, 4 domovské desky (pro každého hráče), 1 oválná zásobová deska na speciální dílky, 1 malá zásobová deska na lodě, 4 oboustranné desky objevů, 1 oranžová osmistěnná kostka, 1 modrá dvanáctistěnná kostka, 2 pořadače k uložení dílku zboží, 15 speciálních dílku, 346 dílků zboží, 190 karet povolání, 47 červených karet zbraní, 125 stříbrných mincí, 2 díly k rozšírení desky akcí, 1 velký přehled kola, 3 destičky budovy „kůlna“, 3 destičky budovy „kamenný dům“, 5 destiček budovy „dlouhý dům“, 8 horských pásu, 32 destiček lodí, 32× dřevo, 24× kámen, 40× ruda, 48 dřevěných figurek Vikingů, 1 hnědý los pro začínajícího hráče, 1 bílá kostka pro počítání kol, 12 plastových sáčků, 1 příloha,1 almanach, 1 pravidla hry

Video v AJ:

 

https://www.youtube.com/watch?v=KQDxV3hAfic

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: