Double Donkey

Kód: 1465
Neohodnoceno
Značka: Piatnik
224 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Kdo je největší osel?  Vyberte si moudře kostky a zahrajte karty ve správný okamžik. Dokážete se zbavit svých oslů rychleji než ostatní? Hop hop!

 

Počet hráčů 2-5
Věk 8+
Herní doba 20 minut
Základní hra/ Rozšíření základní hra
Jazyk hry bez textu
Jazyk pravidel český
Autor Michael Modler
EAN  9001890668197

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cílem hráče v Double Donkey je zbavit se všech deseti karet z osobního balíčku. Hra končí kolem, kdy se to povede prvnímu hráči.

Hraje se na několik kol, které se skládají ze dvou fází – výběrem kostek a zahráním karet.

Při výběru kostek hráč hodí kostkami, jednu si vybere, přesune ji na kartu sena a zbytek předá dalšímu oslovi na řadě. Ten vezme kostky, opět jimi hodí a opět vybere kostku, kterou umístí na kartu sena. Nová kostka však musí mít jinou hodnotu než kostky na seně umístěné dříve. Pokud jsou na hozených kostkách jen čísla stejná jako na senu, může si oslík vybrat libovolně. Hráči se střídají v házení kostkami, dokud není všech šest kostek na kartě sena. Poslední kostku může hráč položit na seno s hodnotou jež hodil hráč před ním, nebo se může rozhodnout ji radši přehodit.

Jakmile jsou kostky na senu, začnou všichni hráči vybírat ze svých třech karet na ruce jednu až tři karty, které chtějí zahrát. Tyto karty položí lícem dolů před sebe. Až vybere karty i poslední oslík, všichni naráz své karty odhalí a porovnají hodnoty oslů na kartách.

Nejprve jdou do hry rozzlobení oslové. Ti otočí kopnutím kostku vyobrazené barvy na hodnotu na protilehlé, spodní straně kostky. Tím změní podmínky pro další počítání. Pak si každý hráč u každé své vyložené karty spočítá výsledný součet podle barev oslíků – tedy hodnotu dvou odpovídajících kostek a zahlásí výsledek ostatním. Karta kopajícího osla odpovídá číslu na kostce stejné barvy. Hráč, který vynesl kartu s nejvyšší hodnotou, se stává největším oslem a musí si do ruky dobrat karty ze společného balíčku. Ostatní si dobírají karty ze svých osobních balíčků. Každý má tedy zase tři karty v ruce a nové kolo může začít.

Kategorie: karetní, kostková, počítací

Pravidla v českém jazyce součástí hry.

Obsah balení: 59 karet, 6 kostek a pravidla hry

Doplňkové parametry

Kategorie: Společenské hry
Hmotnost: 0.4 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: